XVI Wiosenny marsz

W dniu 14.04.2012r. Gminny Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji w Nowej Karczmie i OSP Lubań zorganizowali XVI Wiosenny Marsz na Orientację. Partnerami imprezy była Gmina Liniewo i Farma Strusi Afrykańskich w Garczynie, która również ufundowała nagrody. Patronat Medialny nad imprezą objął Gryf Kościerski. Sponsorami imprezy poza Organizatorami byli firma PEKROL z Nowej Karczmy oraz Zajazd Nad Stawem w Grabówku.

Tradycyjnie wytyczone zostały dwie trasy marszu: TRASA RODZINNA (ok.12 km) i TRASA AMBITNA (ok. 22 km). Tym razem bazą Marszu była Szkoła Podstawowa w Garczynie (gmina Liniewo). Imprezę otworzyli: Wójt Gminy Nowa Karczma Andrzej Pollak, Dyrektor GOKSiR w Nowej Karczmie Aleksandra Peplińska i Mariusz Przytarski.

Na trasę wyruszyło 97 uczestników. Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe certyfikaty, a najlepsi puchary i nagrody.
Po zakończonym marszu na zawodników czekał ciepły poczęstunek.

Impreza ta z roku na rok cieszy się coraz to większym zainteresowaniem. Przyjeżdżają do nas osoby z całego woj. pomorskiego – co jest dla nas wielką satysfakcją.

Trasy przygotowywane są w taki sposób, aby każdy uczestnik mógł podziwiać uroki naszych krajobrazów i przez dłuższy czas je mile wspominać. W tym roku osoby, które wybrały trasę rodzinną mieli możliwość odwiedzenia Farmy Strusi Afrykańskich, która cieszyła się dużym zainteresowaniem w szczególności u tych najmłodszych uczestników. Najlepszym na trasie ambitnej okazał się Dariusz Łangowski z Lubania, który jako jedyny zmieścił się w limicie czasu przeznaczonym na pokonanie trasy 22 km i zdobył bezbłędnie wszystkie punkty. Na drugim miejscu uplasowała się drużyna: BEŚKA Zdzisław i Krzysztof i tuż za nimi drużyna: SENGER Elwira, PIWOWARSKI Paweł.

Na trasie rodzinnej pierwsze miejsce zdobył: PINKER Wojciech z Kościerzyny, na drugim miejscu uplasowała się drużyna: TRUSZKOWSKA Kamila z Gdańska i BRZOZOWSKA Aneta z Bolszewa; trzecie miejsce zajęła drużyna z Lubania w składzie: PRZYTARSKA Weronika, Jakub, BREZA Artur.

Pogoda była słoneczna, a atmosfera jaka towarzyszyła imprezie była bardzo ciepła, rodzinna i pozostawiła niezatarte wspomnienia.

Organizatorzy dziękują wszystkim uczestnikom za wzięcie udziału oraz Pani Dyrektor Szkoły Podstawowej w Garczynie – Katarzynie Woźniak – Plichta za udostępnienie lokalu na potrzeby imprezy. Za wszelkie niedociągnięcia przepraszamy i już dziś serdecznie zapraszamy na jesienny marsz na orientację, który odbędzie się w pierwszą sobotę października. Budowniczym trasy, tak jak co roku był Mariusz Przytarski.

Mapa (wzorcówka)