Wyniki XXV Jesiennego Marszu na Orientację

29 października br. Gminny Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji w Nowej Karczmie wraz z Ochotniczą Strażą Pożarną w Lubaniu zorganizowali XXV Jesienny Marsz na Orientację. Partnerem imprezy był Gminny Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji w Lipuszu. Organizatorzy tradycyjnie przygotowali dla uczestników Marszu trzy trasy. Trasę JUNIOR liczącą ok. 5 km, trasę RODZINNĄ liczącą blisko 12,5 km i trasę AMBITNĄ dla najbardziej zaciętych uczestników liczącą ok. 20 km. Budowniczym tras był Mariusz Przytarski. Tym razem uczestnicy maszerowali i podziwiali okolice Lipusza. Bazą marszu był Zespół Szkół w Lipuszu. Na trasę wyruszyło 111 uczestników. Po powrocie z tras na uczestników czekał ciepły posiłek, przy którym uczestnicy mogli podzielić się niezapomnianymi wrażeniami z tras. Najlepszą drużyną na trasie Junior okazała się drużyna „CHŁOPAKI” (w składzie: Witold i Wiktor Breska). Na trasie rodzinnej drużyną, która uzyskała najlepszy czas i zdobyła wszystkie punkty kontrolne była drużyna „PSZCZÓŁKI” (w składzie Julita Linowska, Maciej Kamiński). Na trasie ambitnej najlepszym zawodnikiem okazał się Zbigniew Beśka. Najmłodszym uczestnikiem Marszu była Marcelina Witecka (ur. 28.03.2016r.) z Gdańska. Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe certyfikaty, najlepsi zaś dyplomy, puchary i nagrody, które wręczyli: dyrektor GOKSiR w Nowej Karczmie Aleksandra Peplińska oraz budowniczy tras Mariusz Przytarski.

Dziękujemy Pani Kamili Żywickiej – dyrektor GOKSiR w Lipuszu za pomoc w organizacji oraz Dyrekcji Zespołu Szkół w Lipuszu za udostępnienie lokalu na potrzeby bazy Marszu.

Wszystkim uczestnikom gratulujemy dotarcia na metę i już dziś zapraszamy na Wiosenny Marsz na Orientację, który odbędzie się w kwietniu.

Wyniki techniczne

Trasa junior

  1. Witold i Wiktor Breska, czas 32 min
  2. Martyna, Anna, Paweł, Piotr Spiska; Dominik Błaszkowski, czas 54 min
  3. Robert i Mariusz Stencel, czas 65 min

Trasa rodzinna

  1. Julita Linowska; Maciej Kamiński, czas 132 min
  2. Alicja i Tomasz Węgierscy – Jonasz, czas 144 min
  3. Joanna Sieńkowska, Adam Repucha, czas 149 min

Trasa ambitna

  1. Zdzisław Beśka (Czas=0, PS=25, ZK=0, BPK=0, PM=0, Suma=25)
  2. Sławomir Ćwirko (Czas=0, PS=50, ZK=0, BPK=0, PM=0, Suma=50)
  3. Piotr Grabaszewski (Czas=17, PS=50, ZK=0, BPK=0, PM=0, Suma=67)

Aby zobacz pełne wyniki klinkij tutaj.