Jesienny marsz 2012

Już po raz 17-ty w dniu 13.10.2012r. spotkali się miłośnicy marszów na orientację. Gminny Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji w Nowej Karczmie i OSP Lubań zorganizowali XVII Jesienny Marsz na Orientację. Patronat medialny nad imprezą objął: Dziennik Bałtycki – Gryf Kościerski.

Tradycyjnie wytyczone zostały dwie trasy marszu: TRASA RODZINNA (ok.12 km) i TRASA AMBITNA (ok. 24 km). Tym razem bazą Marszu była świetlica wiejska w Grabowie Kościerskim. Uczestnicy mogli już po raz kolejny podziwiać piękne jesienne krajobrazy w Grabowie i okolicy.

Na trasę wyruszyło 70 uczestników. Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe certyfikaty, a najlepsi puchary i nagrody, które wręczyli Wójt Gminy Nowa Karczma Andrzej Pollak, Sołtys Grabowa Kościerskiego Zdzisława Kowalewska, budowniczy trasy Mariusz Przytarski i dyrektor GOKSiR Aleksandra Peplińska.

Po zakończonym marszu na zawodników czekał ciepły poczęstunek.

Impreza ta wpisała się już na stałe w kalendarz imprez organizowanych przez GOKSiR. Z roku na rok cieszy się coraz to większym zainteresowaniem. Przyjeżdżają do nas osoby z całego woj. pomorskiego – co jest dla nas wielką satysfakcją. Trasy przygotowywane są w taki sposób, aby każdy uczestnik mógł podziwiać uroki naszych krajobrazów i przez dłuższy czas je mile wspominać. Najlepszym na trasie ambitnej okazał się Zdzisław Beśka, na drugim miejscu uplasowała się drużyna: SENGER Elwira i PIWOWARSKI Paweł i na trzecim miejscu Tomasz ROGACKI. Na trasie rodzinnej pierwsze trzy miejsca zajęły drużyny: MDP Lubań (Jakub Przytarski, Artur Breza), drugie miejsce drużyna AUTOBUSO – TRAMWAJ (Maciej Bastion, Jacek Bastion) i na trzecim miejscu uplasowała się drużyna TRZY SOSENKI ( Wiesława Radelska, Jolanta Spychalska, Małgorzata Tetzłaff). Najmłodszym uczestnikiem Jesiennego Marszu był Szymon Rogacki (ur. 24.08.2012r.).

Pogoda jak zwykle na marszach dopisała, można było podziwiać piękną złotą jesień. Atmosfera jaka towarzyszyła imprezie była bardzo ciepła, rodzinna i pozostawiła niezatarte wspomnienia.

Organizatorzy dziękują wszystkim uczestnikom za wzięcie udziału, za wszelkie niedociągnięcia przepraszamy i już dziś serdecznie zapraszamy na wiosenny marsz na orientację, który odbędzie się w kwietniu 2013 r. Budowniczym trasy, tak jak co roku był Mariusz Przytarski.

Poniżej przedstawiamy wzorcówki dla tras rodzinnej i ambitnej.

Wzorcówka trasy rodzinnej

Wzorcówka trasy ambitnej